Щороку у лютому світ відзначає День безпечного Інтернету (Safer Internet Day), щоб нагадати користувачам про важливість захисту персональних даних і безпечної поведінки в цифровому середовищі. Національний банк України запросив педагогів, викладачів професійно-технічної, фахової передвищої, вищої освіти та бібліотек із 09 до 22 лютого 2026 року провести заходи з платіжної безпеки для студентів в межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству #ШахрайГудбай та #ДеньБезпечногоІнтернету2026. Студенти групи І-11 ВСП «Надвірнянський фаховий коледж НТУ» активно долучилися до проведення запропонованих заходів, опрацювали матеріали освітнього курсу з платіжної бзпеки. Під час виховних годин було переглянуто 9 коротких відео для всіх активних користувачів платіжних послуг та проведено заняття: "Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час". Студенти говорили про те, як захистити кошти на платіжній картці, власні акаунти та пристрої (смартфони та комп’ютери).Було опрацьовано протидію актуальним схемам шахрайства, таким як злам сторінки в соціальних мережах, шахрайству з використанням технології спуфінг, шахрайству під виглядом соціальних виплат, смс-розсилкам від шахраїв, безпечним онлайн-покупкам, телефонному шахрайству, про фінансовий номер телефону.
День безпечного Інтернету — це нагадування, що кожен користувач відповідає за власну безпеку в цифровому світі. Дотримання простих правил, запропонованих Національним банком України, допоможе захистити особисті дані, гроші та репутацію. Безпечний Інтернет починається з кожного з нас
Керівник групи Оксана МИРОНЯК.





