Вчимось розпізнавати фейки та дезінформацію

 

«Під час гібридної війни інформація стала зброєю. Потрібно постійно аналізувати те, що ми читаємо чи дивимося, «тримати руку на пульсі», щоб розуміти, де маніпулятори та шахраї намагаються ввести нас в оману», зауважила Альона Романюк на вебсемінарі «Від дезінформації до фейків: декодування маніпулятивного контенту». Захід організувала Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу 26–29 жовтня 2021 року.

Упродовж чотирьох днів викладач ВСП «Надвірнянський фаховий коледж НТУ» Людмила Трачук у супроводі медіаекспертів Альони Романюк та Андрія Юричка дізнавалась:

- як роблять інформаційні вкиди, як фейки і дезінформація потрапляє в медіа;

- які є види фейків і які ознаки дезінформації;

- як не потрапити на гачок фейкометів;

- що таке маніпуляції і як їх використовувати на свою користь (метод «сендвіч правди»).

Як відзначив Андрій Юричко: «Довіряй — але перевіряй! Банальна істина в сучасному технологічному світі не втратила актуальності, але чомусь мало застосовується. Насправді, фейки, неправду, маніпуляцію, замасковану пропаганду можна визначити звичайними маркерами, просто включивши «режим перевірки». Цими навичками мають володіти не лише журналісти і фактчекери, але і будь-яка сучасна людина». Здобуті викладачем знання дадуть змогу ввести корективи у програму вивчення дисципліни «Соціальні комунікації».

JoomShaper