Цьогоріч вдесяте Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Їх імена стоять першими у мартирологу загиблих у російсько-українській війні. Адже сьогодні ми знаємо, що російська зброя була спрямована проти громадян незалежної України ще з січня-лютого 2014 року, коли у середмісті Києва від вогнепальних поранень і газового отруєння гинули активісти Майдану. Відтоді 20 лютого згадуємо тих, які першими загинули за те, щоб Україна не зникла з мапи світу, щоб північний сусід не поглинув її. І як тоді, під час подій Революції Гідності, так і сьогодні, свободу України виборюють найдостойніші.
З нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні 20 лютого 2024 року в читальній залі бібліотеки для студентів гуртожитку № 1 та № 2 було проведено перегляд відео Національного музею Революції Гідності «День Героїв Небесної Сотні» та документального фільму «Самооборона. Зима, що нас змінила».
«Самооборона» - це п'ята стрічка з циклу документальних фільмів «Зима, що нас змінила». Що таке Самооборона, взялися пояснити режисери Костянтин Кляцкін та Марія Пономарьова. Учасники протестів згадають, як виникла Самооборона Майдану. Один з героїв фільму - Фома з групи «Мандри», який будучи активним учасником Євромайдану, брав участь у захваті Мінкульту. Те, що люди мусили фізично боронити себе, захищаючись від власної влади, режисер Костянтин Кляцкін називає феноменом, який важко вкладається в голові....
Після перегляду студенти вшанували хвилиною мовчання полеглих Героїв Небесної Сотні та воїнів, які загинули в російсько-українській війні.
Також в читальній залі влаштована виставка під назвою «Лютий 2014…», де викладачі, працівники та студенти мають змогу ознайомитися з книжковими та ілюстративними матеріалами, які є в фонді бібліотеки.
Пам'ятаймо всі події та людей, які стояли на Майдані та захищали й боролися за майбутнє сильної України! Вічна памʼять Героям, які поклали життя за незалежність нашої держави!



