Перспективні професії для молодих людей: механік і електромеханік

30 жовтня 2017, 12:44 pm

У час швидкого розвитку автомобілебудівної галузі найбільш затребуваними  на ринку послуг з ремонту автомобілів є професії  механіка та електромеханіка.

Будь-якому механізму завжди потрібен належний догляд. А це можуть здійснити освічені  і кваліфіковані спеціалісти. Робота, якісно виконана механіком, значно знижує ризик виникнення дорожньо-транспортної пригоди, дозволяє гарантувати безпеку водія та його пасажирів. Щоб стати фахівцем у цій сфері, необхідно набути  певних професійних знань та навичок.

Високий попит на професію інженера – механіка на сьогоднішній день пов’язаний з активізацією виробничих підприємств в агропромисловому, нафтовидобувному, машинобудівному та інших комплексах.

У період упровадження інновацій в Україні попит на цих спеціалістів зростатиме. Це, безперечно, пояснюється перевагами професії механіка: велика кількість варіантів спеціалізації і сфер застосування знань та умінь. Але механіками не народжуються.

Хто зацікавився різними технічними пристроями, їх обслуговуванням і ремонтом, необхідно здобути освіту у відповідному навчальному закладі за обраною спеціальністю. Професія механіка вимагає індивідуальних здібностей: технічного мислення, просторової уяви,  оперативної пам’яті. Щоб стати водієм або слюсарем з ремонту автомобілів і надалі займатися технічним обслуговуванням автотранспорту, досить закінчити відповідне профтехучилище. Але для отримання широкого профілю знань і практичних  навиків з вищим кваліфікаційним розрядом техніка-механіка, необхідно пройти навчання в автотранспортному  коледжі.

Сучасний автомобіль з комп’ютерними електронними системами керування  потребує особливої уваги. Виникла потреба  в спеціалістах, які досконало володіють не тільки теоретичними знаннями, але й мають достатні практичні навики, що дозволяють за допомогою діагностичних електронних програм, контрольно-вимірювальних приладів налагодити або відремонтувати електрообладнання автомобілів.

Робота електромеханіка вимагає вміння читати технічну документацію, дотримуватися її, зрештою складати, знати електроматеріали, основи електротехніки, автоматики, технології демонтажу, монтажу і обслуговування електроустановок та елементів систем управління двигуном та й в цілому автомобілем чи трактором.       

Електромеханіки встановлюють, налагоджують і перевіряють електроустаткування та обладнання автомобілів і тракторів. Вони вибирають матеріали, усувають несправності і пошкодження, проводять роботи, спрямовані на обслуговування і утримання в належному стані електроустаткування та систем управління автомобілем та трактором. При виконанні своїх робочих завдань вони керуються чинними і загальноприйнятими нормативними документами, стандартами та інструкціями.

Професія електромеханіка в галузі обслуговування та ремонту електроустаткування автомобілів та тракторів набирає масштабного попиту у  зв’язку з тим, що всі сучасні автомобілі і трактори, обладнані надзвичайно складними системами та пристроями управління, вимагають фахового обслуговування та ремонту.

Увесь спектр освітніх послуг, належні умови і можливості для підготовки висококваліфікованих фахівців  з даних  професій, необхідну матеріальну базу для організації навчального процесу надає Надвірнянський коледж Національного транспортного університету.

Науково-технічний прогрес зумовлює широке застосування інформаційних технологій в освітній діяльності, для цього в коледжі 20 аудиторій обладнано мультимедійною проекційною апаратурою,  функціонує 11 комп’ютерних класів та лабораторія комп’ютерної техніки, в навчальному процесі використовуються 137 комп’ютерів, об’єднаних в ETHERNET – мережу.

Викладачі велику увагу приділяють вивченню спеціалізованих комп’ютерних програм, необхідних для діагностування систем автомобіля при виникненні несправностей в їх роботі.

Студенти та викладачі мають можливість безлімітного доступу до мережі Інтернет з будь-якого комп'ютера у навчальному закладі.

Особлива увага звертається на практичну підготовку студентів,  оскільки це   головна складова конкурентоспроможності  фахівця на ринку праці, яка відбувається в лабораторіях  електротехніки та електроніки, ремонту автомобілів, технічної експлуатації автомобілі,  будови автомобілів і двигунів, електрообладнання автомобілів,  електронних та мікропроцесорних систем АЗ та курсового і дипломного проектування, електромонтажна майстерня, які обладнані сучасним обладнанням.

Надвірнянський коледж Національного транспортного університету забезпечує  підприємства Івано-Франківської області висококваліфікованими фахівцями, здійснює співробітництво з профільними підприємствами, установами, організаціями шляхом укладання договорів про партнерство та ділове співробітництво, проведення практики студентів за даними спеціальностями.   

Виробничі практики студенти даних спеціальностей проходять на АТП і СТОА Івано-Франківської  області.

Багаторічний досвід роботи, особисті тісні зв’язки із керівництвом підприємств-роботодавців, здебільшого випускників  нашого коледжу, дозволяють навчальному закладу своєчасно та в повному обсязі задовольняти потреби роботодавців і випускників. У коледжі створена електронна база роботодавців, з якими укладено договори про співпрацю, що постійно оновлюється   та поповнюється.

У Надвірнянському коледжі Національного транспортного університету створені всі умови для того, щоб підготувати висококваліфікованого  механіка чи  електромеханіка. 

Ківшан Наталія Василівна,

Голова ЦК природничо-наукових дисциплін

JoomShaper